Polimer Modifiye Bitüm Plenti

Polimer Modifiye Bitüm Plenti

Polimer Modifiye Bitüm Plenti, yollarda kullanılan bir asfalt türü olan Polimer Modifiye Bitüm’ün üretildiği tesislerdir. Bu tesisler, polimer malzemenin bitüme karıştırılması için kullanılır ve daha kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü bir asfalt üretimine olanak sağlar.

Polimer Modifiye Bitüm Plenti, asfalttaki çatlak oluşumlarına ve yayılmasına karşı daha yüksek direnç ve suya daha dayanıklı bir zemin sağlar. Ayrıca, yollarda kalıcı deformasyonu (tekerlek izi), termal çatlamaları ve agreganın bağlayıcıdan ayrılması gibi bozulmaları önlemek amacıyla kullanılır.

Polimer Modifiye Bitüm Plenti, özel tasarımı sayesinde bitümün polimer ile homojen bir şekilde karıştırılmasını sağlar. Bu sayede, bitümün polimer ile daha etkili bir şekilde birleşmesi ve asfaltın daha dayanıklı olması sağlanır. Plentler genellikle yüksek kapasiteli olup, saatte 40 tona kadar bitümün polimer ile modifiye edilmesine imkan tanır.

Polimer Modifiye Bitüm Plenti, yol yapım projelerinde önemli bir rol oynar. Daha kaliteli ve uzun ömürlü asfalt üretimi için polimer malzemenin bitüme karıştırılması gerekmektedir. Bu plentler, bitümün polimer ile modifiye edilmesini sağlayarak, yollarda daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir asfaltın kullanılmasını sağlar.

Polimer Modifiye Bitüm Plenti, yol yapımında kullanılan önemli bir teknolojidir ve daha dayanıklı, uzun ömürlü ve kaliteli asfalt üretimine katkı sağlar.

Projeye bağlı ister kompakt 2 adet 6m3 tanklı tek şase üzerinde isterseniz de tankları istenilen kapasitede ve bağımsız istenildiği kadar tank ve değirmen eklenebilen sistemler üretiyoruz.

Sistemde kullanılan değirmen, pompa, vana tamamen kendi üretimimiz olup yüksek standartlarda ve kalitede üretilmiştir. Değirmenlerimiz hassas tasarımı ve ayarlanabilir boşluk mekanizması ile en iyi şekilde üretimi sağlar. Pompalarımız çavuş dişli sistemine sahip olup piyasada aranan pompa grubundandır.

Kullanıcı sistemde bulunan pnömatik vanalar ile ister manuel ister otomatik olarak ürünü değirmenden geçirip tanktan tanka istediği sayıda pas edebilir.

Tanktaki ürünlerin sıcaklığını kontrol edebilmek için hem mekanik hem de elektronik ısı denetleyicileri sitemde mevcuttur. Bu sayede ürün istenilen sıcaklıkta üretimde değerlendirilebilir.

Sistemde 1 adet polimer kantarı ve 1 adet helezon bulunmaktadır. Bu kantar tam otomatik tartım yaparak 1 nolu tanka polimer ilave etmek için kullanılır.

Sistemde kullanılan değirmen 4 kademeli bir değirmendir. Değirmen 160kw motor ile tahrik edilmektedir. Bu sayede ideal bir kesme sağlanır. Aynı zamanda çok güçlü bir değirmen ile üretimleriniz aksamadan sağlanacaktır.

Değirmende boşluk ayarı kullanıcı tarafından yapılmasına imkân verecek şekilde dizayn edilmiştir. Yapılacak boşluk ayarı ile 0,05 mm boşluğa kadar hassas bir ayar yapılabilir.

Boşluk azaldıkça çıkan ürün miktarı azalacak fakat kesim hassasiyeti artacaktır. Dolayısı ile kullanıcı istenilen hassasiyeti ve çıkan ürün kapasitesini istediği gibi ayarlayabilecektir.

Kumanda panosu ve şalt malzemeleri piyasada tanınan ve bilinen (Siemens, Scheneider, Abb, Phoenix) vb. kaliteli ürünler seçilerek dizayn edilmiştir.

Yazılım kendi mühendislerimiz tarafından yapılmış olup kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Sistem tamamen PLC kontrolünde bir bilgisayar tarafından kontrol edilmekte olup istenirse manuel kullanmaya da müsaade etmektedir.

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZINIZ